NOWENNA DO MATKI BOSKIEJ TURSKIEJ.

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ TURSKIEJ odprawiana zawsze w 9 dniu miesiąca na pamiątkę dnia przybycia Obrazu - 9 czerwca 1764 r.:
  • Odsłonięcie Cudownego Obrazu.
  • Modlitwa: Pani Turska, Matko Ludu, któraś łaską swego cudu miejsce to sama wybrała, by tu kwitła Boża chwała. Pokornie Cię pozdrawiamy Twej opieki upraszamy. Można, słynąca łaskami Królowo, Matko i Pani! O! Usłysz ludu wołanie, uproś Boże zmiłowanie. Serc dogłębne przemienienie ludu Twego uświęcenie. Sławna w Tursku Matko ludu, samaś znakiem tego cudu. Spraw, by znak w tym cudzie dany, został dobrze odczytany. A modlitwę, łzy, cierpienie przyjmij jako dziękczynienie.
  • Pieśń do Matki Bożej Turskiej - Maryja Panna śliczna.
  • Podziękowania:

a. odczytanie z kartek;

b. wspólne: ks. O Maryjo, przyjmij nasze dziękczynienia. Wołamy do Ciebie:

- dziękujemy Ci Matko Boża Turska;

- za uzdrowionych z choroby ciała;

- za uzdrowionych z choroby duszy ;

- za pocieszonych w strapieniu;

- za wysłuchanych w błaganiu;

- za wyzwolonych z niewoli nałogu;

- za łaskawość nam okazywaną;

- za wszystkie łaski nam i innym wyświadczone;

- Nowenna do Matki Bożej Turskiej Ks. A teraz, o Maryjo, usłysz nasze błagania:

a. odczytanie próśb z kartek;

b. wspólne - błagamy Cię, Matko Boża Turska

- za strapionych, abyś ich pocieszyła ;

- za błądzących, abyś ich na drogę prawdy sprowadziła ;

- za kuszonych, abyś ich z sideł szatańskich uwolniła;

- za upadających, abyś ich w dobrym podtrzymała ;

- za trwających w grzechach, abyś ich do Syna swego miłosiernego przyprowadziła ;

- za lud wieśniaczy, abyś mu w pracy na roli błogosławiła ;

- za tych, co nas o modlitwę prosili, abyś ich prowadziła .
  • Pieśń do Matki Bożej Turskiej - Niepokalana Najświętsza Maryjo!
  • Modlitwa Matko nasza Najlepsza, Pośredniczko nasza u Boga, któraś do Turska w towarzystwie świętych Michała, Katarzyny i Barbary przybyła aby znakiem cudownym wskazać na miejsce spotykania się z nami. Ty, któraś w Mariazell nazwanaś Wielka Matka Austrii a tutaj nazwanaś: ŁASKAWA racz wsłuchać się w głos naszego pokolenia. Przed dwoma wiekami tuż przed rozbiorami naszej Ojczyzny w trudnych czasach . wskazałaś na wiarę i wierność ludu wiejskiego daj nam zrozumieć naszą sytuację pełną wyrzeczeń ale i nadziei pozwól odczytać Twoje przesłanie do nas ludzi końca XX wieku. Tyś Przybytkiem Ducha Świętego podaj nam moce Ducha Bożego byśmy, na wzór praojców naszych wiarę przekazali w XI wiek, byśmy budowali pokój na tej ziemi przez zachowywanie l O Przykazań Bożych przez wierność przyrzeczeniom chrzcielnym Łaskawa Dziewico, spraw, abyśmy doznali miłości Twego macierzyńskiego Niepokalanego Serca i mogli z Tobą wielbić Boga teraz tu na ziemi i w niebie przez całą wieczność. Amen. Pieśń do Matki Bożej pasująca do okresu liturgicznego.